Tabanlık ve Ayak Analizi

Tabanlık ve Ayak Analizi

Tabanlık ve Ayak Analizi

Günlük hayatta bizi taşıyan ayakların sorunlar ile karşılaşması gayet normaldir. Gün boyu ayakkabının içinde durması, yanlış ayakkabı kullanımı, genetik yatkınlığın olması gibi sebepler ayak sorunlarına davetiye çıkarmaktadır. Tabanlık ve ayak analizi bu tür rahatsızlıklarda tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaktadır. 

Ayakların anatomisine bakıldığı zaman normal basış şekli önce ayağın dış yüzüne daha sonra da içe basış şeklinde olmaktadır. İçe basan kişiler için tabanlık önerilmektedir. Önemsenmediği takdirde farklı hastalıklara da davetiye çıkarmaktadır. Bel ağrısı, bacak ağrısı gibi rahatsızlıklar genellik ile yanlış basış şekillerine bağlıdır. Yine çabuk yorulma, uzun süre ayakta duramama da bunun sonuçlarıdır.


Ayak Analizi Nedir? 

Podologlarımız ayaklarınız ile ilgili her türlü soruna yardımcı olmaktadır. Son zamanlarda merak edilen sorulardan biri de ayak analizi nedir olmaktadır. Bu, ayaktaki pek çok sorunun ortaya çıkması için uygulanan bir yöntemdir. Daha büyük sorunların baş göstermemesi için ayak analizi yaptırarak ne tür sorunlarınızın olduğunu öğrenebilirsiniz. Böylece bir an önce tedaviye de başlanmaktadır.

Tabanlık ve ayak analizi ile ortaya çıkarılabilecek sorunlar topuk dikeni, içe basma, düz taban olma, tendondaki ağrılar olmaktadır. Sonrasında ise bu sorunları tedavi edecek tabanlıklar yapılmaktadır. Bunlar her kişiye özeldir. Ayağın duruşunu düzeltmek, rahat hareketi sağlamak, kolay yorulmayı önlemek gibi tedavileri vardır.


Ayak Analizi ile Özel Tabanlık

Ayak analizi ile özel tabanlık yaptırmak isterseniz öncelik ile podologlarımız ile görüşebilirsiniz. Böylece sorunlarınıza uzman gözüyle tanı koyulmuş olacaktır. Bu tanılama sırasında ayak analizi yöntemi de kullanılmaktadır. Bilgisayarlı bir sistem olan bu cihaz ile ayaklardaki sorunlar kısa sürede tespit edilir.

Ayağınızda çorap, bandaj gibi hiçbir kıyafetin olmaması gerekmektedir. Çıplak ayak ile bir yüzey üzerine basmalısınız. Bu alan bilgisayara bağlıdır. Ayak tabanınız bilgisayar yüzeyine yansımaktadır. Farklı renkler ile farklı sorunlar eşleşmektedir. 

Bu sonuçlar ile tabanlığın özellikleri belirlenir. Ayakta ne gibi sorun var ise kişiye özel olarak o sorunu ortadan kaldıracak özellikte bir tabanlık yapılır. Özel tabanlığınızı başka biri kullanamaz. Podologlarımız ile iletişime geçerek ayak tabanlığı yapılmasını isteyebilirsiniz.


Ayak Analizinin Faydaları Nelerdir?

Ayak sağlığının önemi podologlarımız tarafından dikkate alınmaktadır. Sizin için ufak görünen bir sorun daha büyük sıkıntılara yol açabilir. En kısa zamanda tedbir alınması yaşam kaliteniz açısından önemlidir. Ayak analizinin söylenebilecek en büyük faydası budur. Sadece bir analiz ile pek çok sorun çözülmektedir.

Tabanlık ve ayak analizi faydaları nelerdir sorusuna verilecek bir diğer cevap ise nasırlaşmanın önüne geçilmesidir. Ayağın iç yüzüne ya da sadece tek bir yerine yüklenilmesi sonucunda nasırlaşma meydana gelir. Eklem ağrıları, eklem kireçlenmesi de bir diğer önlenen sorunlardır. Ayağınız ile ilgili küçük dahi olsa sorunlarınızı göz ardı etmemelisiniz. Tüm soru ve sorunlarınız için podologlarımız ile görüşebilirsiniz.

YASAL UYARI: Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiçbir şekilde hastalıkların uygulamalarında kullanılamaz. Sitemiz Sağlık Bakanlığı’nın 15/02/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır.