Blog
Buradasınız: Anasayfa / Blog
Blog
Bizden son haberlere ve duyurulara ulaşmak için aşağıdaki listelere gözatabilirsiniz
Tırnak Mantarı Nasıl Geçer
Tırnak mantarı oluşması halinde hızlı bir şekilde tedavi edilmesi büyük önem taşımaktadır. Podolog tarafından yapılan değerlendirme sonrasında gerekli tedavi şekli ve tedavi süreci hakkında bilgilendirileceksiniz.
Podolojinin Ayak Sağlığına Katkıları
Ayak sağlığı; geçmişten günümüze bütün canlılar için oldukça önemli bir konu olmuştur. Özellikle insanlar için hareket ve ayakta durma fonksiyonlarını yerine getirmek için ciddi derecede mühim olan ayaklara yapılacak bakımın doğu ve yerinde olması gerekir. Bu noktada devreye podoloji bilimi ve podologluk girer.
Podologtan Öneriler
Podoloji ve podologluk son dönemde ülkemizde ciddi anlamda gelişmiştir. Anca podoloji biliminin gelişmesi insanların hepsinde tam bir anlayış değişikliğine neden olmamıştır. Bu anlamda podoloji ile ilgili daha detaylı çalışmaların yapılması ve insanların bilinçlendirilmesi gerekir.
Diyabetle Podoloji İlişkisinin Önemi
Çocukluktan yaşlılığa kadar olan hayat döngüsünde özellikle diyabet hastalarında ayak problemleri bireyin yaşam kalitesini etkilediği bilinmektedir. Diyabet hastaları ve dolaşım bozukluğu olan hastaların, hayatlarını ileriki dönemlerinde maddi ve manevi kayıplar yaşamaması adına düzenli ayak yaptırmaları gereklidir. 
Podolog ve Podoloji Nedir?
Podoloji kökeni Latince olan ve dilimize de yine Latinceden geçen bilimsel bir ifadedir.
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın